Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Taiwan Taoyuan

Letenka Taiwan Taoyuan


Letenka do Taiwan Taoyuan - malé cestovateľské poklady v Ázii

Taiwan Taoyuan je hlavné letisko, ktoré sa nachádza na severe Tchaj-wanu. To znamená, že toto letisko je prvým krokom, ak sa plánujete dostať do tejto krajiny. Tchaj-wan je ostrov, ktorý sa nachádza v Ázii a je známy svojou výnimočnou kuchyňou, dokonalým miestom na nakupovanie a nádhernými prírodami.

Doprava na letisku Taiwan Taoyuan

Letisko Taiwan Taoyuan je veľmi dobre spojené s mnohými mestami po celom svete, čo znamená, že si môžete nájsť skutočne skvelú letenku. Ak sa chystáte na dovolenku do tohto ostrova, môžete zvoliť rôzne druhy dopravy. Môžete sa rozhodnúť pre verejnú dopravu, ako sú autobusy alebo taxi. Môžete si taktiež najať auto a sami preskúmať krásy Tchaj-wanu.

Kde ísť na Tchaj-wane?

Ak už máte letenku do Taiwan Taoyuan, môžete sa tešiť na množstvo kultúrnych zážitkov a prírodných krás. Tu sú niektoré z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť:

- Taipei 101 - mohutná mrakodrap, ktorý dominuje oblohe v hlavnom meste Taipei. Z tejto výšky si môžete vychutnať nádherný výhľad na mesto.

- Nočné trhy v Tainan City - Tainan je tiež známe svojimi trhmi. Nočný trh je miesto, kde sa môžete ponoriť do tchajwanskej kultúry skvelým jedlom a osviežujúcimi nápojmi.

- Národný park Yangmingshan - Yangmingshan je jeden z najkrajších národných parkov v Tchaj-wane. Tento park ponúka nádherné kamenné útvary, horúce pramene a celkovú pôvabnú krajinu. Je to dokonalé miesto pre túry a návštevu horúcich prameňov.

- Hlavné mesto Taipei - Taipei je hlavné mesto Tchaj-wanu a ponúka množstvo zaujímavostí. Môžete navštíviť niektoré zo špičkových múzeí, navštíviť chrámy alebo sa prejsť po známej obchodnej ulici Ximending.

Ak si vás Tchaj-wan získa, nemusíte sa obávať, že po návrate do vašej krajiny budete mať cestovateľskú horúčku. Tchaj-wan ponúka takmer všetko: krásnu prírodu, kultúru, novú a chutnú kuchyňu a nákup pre tých, ktorí sa radi rozpakujú. Tak prečo si nevybrať letenku do Taiwan Taoyuan a nevidieť krásy tohto kúsku Ázie na vlastné oči?


Počasie Taiwan Taoyuan


Taiwan Taoyuan je jedno z najväčších mien na ostrove Taiwan a tiež je sídlom medzinárodného letiska Taiwan Taoyuan International Airport. Táto oblasť má subtropické podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami.

Počas leta, ktoré prebieha od mája do septembra, teploty siahajú až do 35 °C. Tieto intenzívne horúčavy spôsobujú veľkú vlhkosť, ktorá vytvára vysokú úroveň ťažkého pocitu v Paríži. Súčasne s tým prichádza aj obdobie monzúnov, ktoré prináša silné dažde a vetrné búrky. To znamená, že návštevníci by mali radšej zvážiť návštevu v inej ročnej dobe, ak nechcú čeliť týmto extrémnym podmienkam.

Zima v Taiwan Taoyuan trvá od decembra do marca a teploty sa pohybujú medzi 15 až 20 °C. Podnebie je považované za veľmi mierny a príjemný, ale prichádzajú aj občasné dažde.

Jeseň a jar poskytujú ideálne počasie pre návštevníkov s priemernými teplotami medzi 20 a 25 °C. Zvlášť jar, ktorá trvá od marca do mája je obdobím kvitnutia a určite sa odporúča pre tých, ktorí sa radi pozerali na kvety a rastliny.

Všeobecne platí, že Taiwan Taoyuan má celoročne vlhkú a teplú klímu, preto je dôležité, aby si každý, kto tam chce cestovať zabezpečil správnu výbavu v závislosti od obdobia. Ľudia by mali mať vždy pri sebe opaľovací krém a v lete si zabezpečiť lehké oblečenie a klobúky na ochranu pred slnkom. V daždivšie obdobia, by si návštevníci mali zabezpečiť pršiplášte a nepromokavé topánky.

Vzhľadom na to, že Taiwan Taoyuan má subtropické podnebie, je vždy užitočné sledovať predpovede počasia pred cestou. Návštevníci by sa mali rozhodnúť, ktorý čas roka im vyhovuje najlepšie a pripraviť sa na nevyhnutné podmienky toho obdobia. Nech je to akokoľvek, Taiwan Taoyuan má vždy niečo výnimočné pre svojich návštevníkov, nech už prichádzajú v akomkoľvek ročnom období.


Dovolenka Taiwan Taoyuan


Taiwan Taoyuan: Krajina na západnom pobreží ostrova Taiwan

Taiwan Taoyuan je mesto ležiace na západnom pobreží ostrova Taiwan. Toto bývalé mestečko bola v minulosti známa pod názvom Taoyuan a po dlhých rokoch rýchleho rozvoja sa z nej stalo moderné mesto plné kontrastov. Toto miesto môže poskytnúť dokonalú dovolenku pre tých, ktorí majú radi rozmanité zážitky.

Taiwan je ostrov s bohatou históriou, kultúrou a prírodnou krásou. Jednou z najlepších vecí o Taiwan Taoyuan je, že je to výborné miesto na začiatok akéhokoľvek dobrodružstva na Taiwan. Mesto je výborným východiskom pre turistov, ktorí chcú vidieť krásu ostrova Taiwan. V meste nájdete množstvo zaujímavých miest, ako napríklad múzea, chrámy, trhy, parky, kaviarne, reštaurácie a veľa ďalších.

Príroda a krása: Taiwan Taoyuan leží na juhovýchodnej časti priehrady Taiwan. Mesto je obklopené hornatým terénom a údolím. Práve táto lokalita je vhodná pre tých, ktorí majú radi turistiku. V okolí mesta nájdete množstvo turistických miest ako napríklad hory Čistého jazera, Prúdy klepetiel, pralesy Maómie a veľa ďalších. Pre tých, ktorí majú radi jazdu na bicykloch alebo prechádzky po prírode, je toto miesto ideálne.

Kultúra a histórie: Na Taiwan Taoyuan nájdete množstvo miest s históriou. Mesto má vlastné múzeum, ktoré ponúka znalosti o histórii mesta. V meste nájdete tiež chrámy, ako napríklad chrám Opatstva, ktorý má dôkladnú históriu a je to miesto, kde bývali benediktíni. Taktiež môžete navštíviť chrámy, ako Chango a vychutnať si ich uctievanie.

Trhy a jedlo: Taiwan je známy svojou kuchyňou a obchodovaním. V Taiwan Taoyuan nájdete množstvo zaujímavých trhov, kde nájdete rôzne druhy jedál a produktov. Môžete navštíviť turistické trhy, ako napríklad miestny trh v Taoyuan alebo Nočné trhy v Luzi. V meste nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne delikatesy.

Zábava a kúpanie: Taiwan Taoyuan ponúka množstvo miest zábavy, kde môžete tráviť voľný čas s priateľmi a rodinou. Môžete navštíviť nákupné centrá, kde si môžete kúpiť suveníry, módu alebo elektroniku. Taktiež ponúka množstvo plaveckých bazénov, kde si môžete kúpiť vstupenky a vychutnať si svoje kúpacie zážitky.

Miesto aké nikde inde: Taiwan Taoyuan je miesto, ktoré ponúka množstvo zážitkov a je ideálnym miestom na dovolenku pre jednotlivcov aj rodiny. Nielen, že je ideálnym miestom na začiatok akéhokoľvek dobrodružstva na Taiwan, ale ponúka tiež možnosti pre tých, ktorí majú radi prírodu, kultúru, históriu, zábavu a obchodovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Taiwan Taoyuan, určite nebudete sklamaní. Mesto ponúka množstvo zážitkov a je to miesto, kde sa môžete v relaxovanom prostredí vyniknúť z každodennej rutiny. Toto miesto vám určite poskytne dokonalú dovolenku, ktorú nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Taiwan Taoyuan


1. Ako sa dostať z letiska do Taipeia?
- Existuje niekoľko možností, ako sa dostať z letiska do Taipeia, vrátane vlaku, autobusu, taxíka alebo kyvadlového autobusu.

2. Musím si získať víza pre pobyt v Taiwane?
- To závisí od vašej krajiny pôvodu. Väčšina krajín má možnosť získať vízum po prílete na letisko.

3. Aké sú najsilnejšie turistické atrakcie na Taiwane?
- Niektoré z najsilnejších turistických atrakcií v Taiwane zahŕňajú Taipei 101, Národný palác múzeí, Sun-Moon Lake a národný park Taroko Gorge.

4. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Taiwane?
- Najlepšie mesiace na návštevu Taiwane sú jeseň a jar (od septembra do konca mája). V lete sa teploty môžu vynášať cez 35 stupňov Celsius, čo môže byť náročné pre turistov.

5. Aká je zoonóza v Taiwane?
- V Taiwane sa zoonotické ochorenia vyskytujú, ale riziko je pomerne nízke. Na základe odporúčaní CDC (Centers for Disease Control and Prevention) by ste sa mali chrániť proti ochoreniam, ako sú napríklad dengu horúčka, chikungunya horúčka, Japonská encefalitída atď.

6. Aké sú najlepšie jedlá na Taiwane?
- Niektoré z najlepších jedál na Taiwane zahŕňajú beef noodels, dumplings, bubble tea a stinky tofu.

7. Ako si najlepšie vybaviť dopravu v Taiwane?
- Najlepším spôsobom, ako si vybaviť dopravu v Taiwane, je využitie mestskej hromadnej dopravy, ktorá je lacná a spoľahlivá. Vlaky a autobusy sú tiež dobrými možnosťami, ako sa dostať z jedného miesta do druhého. Taxis sú k dispozícii, ale sú oveľa drahšie. Je tiež možné si požičať bicykel, aby ste preskúmali mesto.


Ubytovanie Taiwan Taoyuan


Taiwan Taoyuan je jedným z najväčších medzinárodných letísk v Ázii a tiež dôležitým turistickým centrom v Taiwane. Ak hľadáte miesto na ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber z mnohých možností.

Hotel Novotel Taipei Taoyuan International Airport patrí k najlepším možnostiam pre cestujúcich, ktorí si želajú pohodlie a jednoduchosť. Nachádza sa na letisku, takže súčasťou vášho pobytu môže byť aj transport na letisko. Hotel ponúka jednoduché a čisté izby, moderne zariadené a s výhľadom na letisko. Okrem samozrejmosti, teda zabezpečenia stravovania, si môžete dopriať relax a oddych v bazéne a fitness centre.

Ak hľadáte ubytovanie v centre Taipeje, Hilton Taipei Sinban je jedným z najlepších výberov. Hotelová budova má moderný dizajn a ponúka luxusné izby s útulnou atmosférou. V hoteli nájdete plno možností spoločenského života a reštaurácie. V blízkosti hotela je množstvo atrakcií, ako sú múzeá, obchodné centrá a kultúrne pamiatky.

Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako doma, je tu možnosť ubytovania v bytových apartmánoch. Ubytovanie sa nachádza v centrálnej oblasti Taoyuan City a ponúka vybavenú kuchyňu, klimatizáciu, bezplatné Wi-Fi pripojenie a mnoho ďalších vymožeností. Toto ubytovanie poskytuje dobrú hodnotu za peniaze a zaručuje, že sa budete cítiť ako doma.

V okolí Taiwane Taoyuan sa nachádza množstvo ďalších možností na ubytovanie, či už si želáte byť blízko letiska alebo byť v centre mesta. Ak ste na cestách po Taiwane a plánujete pobyt v tejto oblasti, určite sa nájde ubytovanie, ktoré bude pre vás ideálne.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky