Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Tunisko Kelibia

Letenka Tunisko Kelibia


Tunisko je krásna krajina plná histórie, kultúry a prírodných krás. Jednou z najnavštevovanejších oblastí Tuniska je Kelibia, prístavné mesto nachádzajúce sa na severovýchodnom pobreží krajiny. Ak uvažujete o dovolenke v Tunisku, bolo by dobré zvážiť letenku práve do Kelibie.

Letenky do Kelibie sú k dispozícii z mnohých európskych krajín. Let trvá približne 2-3 hodiny, takže cesta nie je náročná a neuberie vám veľa drahocennej dovolenkového času. Na letisku v Tunis sa potom môžete vybrať do Kelibie rôznymi spôsobmi. Najlepšou možnosťou je prenajať si auto a ísť si po svojom. Cesta trvá asi dve hodiny a ceny prenájmu áut sú pomerne nízke. Ak nie ste nadšeným vodičom, môžete sa vybrať autobusom alebo si objednať súkromný transfer.

Kelibia je známa svojou prírodnou krásou a kúpeľnými miestami. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú len tak pobalancovať na pláži a užívať si pohodu. Krásne biely piesok a krištáľovo čistá voda, spolu s príjemným pobytom v niektorom z mnohých all-inclusive hotelov, urobia vašu dovolenku v Kelibii nezabudnuteľnou.

Ale ak sa nudíte na pláži a máte radi aj zábavu, nebojte sa. V Kelibii budete mať na výber z mnohých aktivít. Môžete si prenajať loď a ísť na výlet po pobreží, takže uvidíte to, čo iní turisti nevidia. Vyskúšajte si potápanie alebo rybolov, prejdite sa na koni, navštívte niektorý z mnohých trhov v meste, alebo si vychutnajte miestne špeciality v niektorom z mnohých retaurantov.

Rovnako ako väčšina miest v Tunisku, aj Kelibia má bohatú históriu a kultúru. Zajdite si do miestneho múzea, navštívte vežu a mešitu, alebo si prechádzajte uličkami a pozrite sa na miestne architektonické prístupy.

Kelibia je ideálnym miestom pre dychovú dovolenku pre každého, kto chce zažiť krásy Tuniska, ale chce uniknúť z ruchu a zhonu. Pre zabezpečenie letenky do Kelibie sa poraďte so svojím cestovným kanceláriom a užite si svoju dovolenku.


Počasie Tunisko Kelibia


Tunisko Kelibia je známe svojimi slnečnými dnami a miernymi zimami. Celoročne je k dispozícii mnoho času na plávanie a trávenie voľného času vonku.

Letné počasie:

Leto je obdobie, kedy Tunisko Kelibia zažíva svoj najteplejší čas. V mesiacoch júl a august sa teploty môžu pohybovať medzi 28 a 40 stupňami Celzia. Teplota mora sa pohybuje okolo 25 až 28 stupňov. V lete však môže byť dosť vlhko.

Jeseň:

Jeseň v Tunisku Kelibia je obdobím, kedy sa teploty začínajú klesať, ale stále sú dobre nad 20 stupňami Celzia, a tak to je stále veľmi príjemné počasie na plávanie a slnenie.

Zima:

Zima v Tunisku Kelibia je miernejšia ako niektoré iné oblasti, no stále môže byť dosť chladno. Teploty v januári a februári sa zvyčajne pohybujú okolo 12 až 16 stupňov Celzia, s niektorými chladnými nocami. Teplota mora klesá až na 15 stupňov.

Jar:

Jar v Tunisku Kelibia prináša opäť teplejšie počasie a teploty sa začínajú zvyšovať. V apríli a máji sa teploty pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia a more sa začína zahrievať.

Celkové počasie v Tunisku Kelibia je príjemné počas väčšiny roka a poskytuje hojné príležitosti na trávenie voľného času vonku. Ak ste milovníkom slnka a úprimne túžite po relaxácii a oddychu počas celého roka, Tunisko Kelibia bude skvelou voľbou pre vás.


Ubytovanie Tunisko Kelibia


Tunisko je krajina plná krásnych pláží a nádherných pamiatok a Kelibia je jedno z najkrajších miest, ktoré vás v krajine môžu privítať. Nachádza sa na poloostrove Cap Bon a je to druhé najväčšie mesto v regióne Nabeul. Kelibia má všetko, čo by ste si od dovolenky mohli želať.

Väčšina turistov sem prichádza hlavne pre jeho krásne pláže, ale určite by ste nemali prehliadať historické a kultúrne atrakcie tohto miesta. Mesto je domovom množstva historických pamiatok, ktoré si môžete prezrieť. Najznámejšou z nich je hrad Kelibia, ktorý stojí na kopci a ponúka krásny výhľad na mesto a jeho okolie.

Ak uvažujete o dovolenke v Kelibii, budete potrebovať ubytovanie. Našťastie, mesto má veľa možností voľby pre rôzne typy návštevníkov. Od luxusných hotelov a apartmánov, ktoré sú perfektné pre rodiny a páry, až po cenovo dostupné možnosti pre tých, ktorí hľadajú tradičný tuniský zážitok.

Vyskúšajte ubytovanie v tuniskom štýle v jednej z miestnych rodinných penziónov. Tieto penzióny ponúkajú príjemnú atmosféru, kde sa môžete ponoriť do kultúry a života miestnych obyvateľov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo luxusnejšie, existuje množstvo hotelov a resortov s plnou výbavou. Sú vhodné pre tých, ktorí chcú prežiť dovolenku bez starostí a užiť si maximálny komfort.

Ak ste dobrodruh a radi objavujete nové miesta, môžete zvážiť kempovanie. Kelibia má veľa nádherných kempov, ktoré sú obľúbené medzi mladými turistami a rodinami. Tieto kempy umožňujú turistom preskúmať miestne oblasti, zažiť kontakt s prírodou a tiež si užiť nádherné pláže.

Kelibia je nádherné miesto s množstvom možností na výber ubytovania pre každého turistu. Ak sa rozhodnete navštíviť túto časť Tuniska, ponúkajú sa vám mnohé možnosti a môžete si byť istí, že vaše dovolenka bude nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Tunisko Kelibia


Najčastejšie otázky o Tunisku, konkrétne o Kelibii, a odpovede na ne sú:

1. Aké je počasie v Kelibii?

V Kelibii je počasie veľmi príjemné a teplé počas celého roka. Letné mesiace sú veľmi horúce, s teplotami vysokými až do 40 stupňov Celzia, ale v zime teploty zostávajú príjemné až do 20 stupňov. Najlepší čas na návštevu je teda od marca do júna a od septembra do novembra.

2. Aký je najlepší spôsob dopravy v Kelibii?

Najlepší spôsob, ako sa dostať po Kelibii a jej okolí, je taxík alebo prenájom auta. Doprava v Kelibii je väčšinou lacná, a tak sa môžete pohodlne prepraviť kamkoľvek chcete.

3. Aké sú najlepšie pláže v Kelibii?

V Kelibii sa nachádzajú mnohé krásne pláže ako pláž Aïn El Attaya, pláž Sidi Mansour a pláž Boujaffar. Všetky sú dostatočne veľké a čisté, takže si každý nájde svoje obľúbené miesto.

4. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Kelibii?

Najlepšie miesta na nákupy v Kelibii sú malé obchody s tradičnými suvenírmi a darčekmi. Tie sa nachádzajú hlavne v starom meste a na trhu v Kelibii. Môžete si tu zakúpiť zaujímavé predmety z tuniského remesla, výrobky z keramiky, kože, džute a iné.

5. Aké sú najlepšie miesta na stravovanie v Kelibii?

Kelibia je plná reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať skvelé tuniské jedlá a nápoje. Medzi najlepšími reštauráciami v Kelibii sú Resto Cléopâtre, Resto Maxime, Resto El Ferdaws a Resto Le Balcon.

6. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Kelibii?

Medzi najlepšie turistické atrakcie v Kelibii patrí Staré Mesto, Kostol sv. Pavla, Citadela, Lesní rezervace a Pláž El Haouaria. Každá z týchto atrakcií má svoje jedinečné čaro a ponúka návštevníkom príležitosť poznať tuniskú históriu a kultúru.


Dovolenka Tunisko Kelibia


Tunisko Kelibia – skvost Stredozemného mora

Tunisko je krajina bohatá na kultúru, históriu a krásne pláže. Kelibia, mesto ležiace na severovýchodnom pobreží Tuniska, je miestom, kde sa stretáva všetko to najlepšie, čo tuniská dovolenková oblasť môže ponúknuť. Kelibia má obrovskú prírodnú krásu a tiež je plná histórie, takže sa jedná o ideálnu destináciu pre tých, ktorí sa chcú aj poučiť a zároveň si oddýchnuť.

Pláže

Kelibia je známe svojimi krásnymi plážami. Pláž Hammam-el-Kbir, ležiaca poblíž centra mesta, je jednou z najkrajších pláží, vyznačujúcou svojou bielosťou piesku a tyrkysovou farbou mora. Pláž Mahdia, ležiaca asi 20 km severozápadne od Kelibie, je tiež populárnym miestom pre kúpanie sa a slnenie. Jej voda je priezračná a piesok biely.

Historické miesta

Mesto Kelibia má tiež veľa historických pamiatok. Kelibia bol starovekým mestečkom, ktorého ruiny sa nachádzajú južne od mesta. Väčšina z týchto ruín pochádza z 6. storočia pred n.l., ale na tomto mieste sa nachádza aj rímska pevnosť z 3. storočia n.l., ktorá dnes predstavuje jeden z najdôležitejších historických symbolov mesta.

Kultúra a trhy

Kelibia má mnoho trhov, kde sa predávajú tradičné tuniské výrobky, ako sú koberce, keramika, kože, čaje a ďalšie rukodielné výrobky. Tunisko ako také je známe svojou bohatou kultúrou a kelibijské trhy sú jedným z najlepších miest, kde môžete vidieť a zažiť pod palcom kulturné bohatstvo krajiny.

Strava

Tuniská strava je unikátna a preto musíte určite skúsiť tuniské jedlá. Jedlá sú v kmene založené na olivovom oleji, ovsených vločkách, škorici a koriandri. Najpopulárnejšie jedlo je couscous, ktorý sa podáva so zeleninovou polievkou a ryžou.

Záver

Tunisko Kelibia je ideálnym miestom pre dokonalú dovolenku. Okrem pláží, ktoré sú jedny z najkrajších na Sredozemnom mori, si môžete vychutnať bohatú históriu, kultúru a vynikajúcu tuniskú kuchyňu. Tak neváhajte a rezervujte si letenku, aby ste si mohli vychutnať všetky tieto zážitky.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky