Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Uganda Národný park Mount Elgon

Dovolenka Uganda Národný park Mount Elgon


Národný park Mount Elgon v Ugande je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú prírodné zázraky. Park sa nachádza východne od Kenijských hraníc a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Park je pomenovaný podľa svojho hlavného vrcholu - Mount Elgon, ktorý je štvrtou najvyššou horou Afriky. Okrem toho je tu mnoho ďalších vrcholov a kaňonov, ktoré udivia turistov. V parku sa rozprestiera rozmanitý krajinný relief, zvláštne skalnaté útvary a úžasné vodopády. Vyhliadky na okolitú krajinu z vrcholov sú úchvatné a určite stojí za to ich vidieť.

Národný park má bohatú faunu a flóru, kde sa vyskytuje mnoho druhov zvierat, ako napríklad: levhart africký, slon africký, buvolec africký, hyena plášťová, pavián kančurový a mnoho ďalších. Park je tiež známy svojimi rôznymi druhmi vtákov, z ktorých niektoré sú endemické pre tuto oblasť.

Pre turistov sa tu ponúkajú rôzne aktivity a zážitky ako napríklad prechádzky a túry po horách, návšteva vodopádov, rybolov a ďalšie aktivity. Pre tých, ktorí chcú zažiť viac adrenalínu, existuje možnosť raftingu na rieke Nimule, ktorá leží v blízkosti parku.

Uganda sa môže pochváliť aj svojou kuchyňou, kde môžete ochutnať tradičné jedlá, ako napríklad matoke - banánové zväzky, ktoré sa varia a podávajú so zeleninkou alebo mäsom.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ponořiť do prírody a zažiť nezabudnuteľné zážitky, Národný park Mount Elgon v Ugande určite stojí za návštevu. Je to jedno z najkrásnejších miest v Afrike, ktoré ponúka svojim návštevníkom neopakovateľné zážitky a nezabudnuteľné spomienky na celý život.


Počasie Uganda Národný park Mount Elgon


Uganda je krajina východnej Afriky so subtropickým podnebím a vysokou vlhkosťou po celý rok. V horách, kde sa nachádza Uganda Národný park Mount Elgon, sú teploty chladnejšie a klima je menej vlhké.

Národný park Mount Elgon je domovom pre túry v oblasti, ktoré poskytujú vynikajúce možnosti na pozorovanie divokých zvierat a krásnych panoramat. Národný park sa nachádza východne od Ugandského jazera Victoria a zaujíma plochu okolo 1240 kilometrov štvorcových.

Na južnej strane hory sa nachádza tropický prales, ktorý dosahuje výšku až 2 500 metrov nad morom. Na vrchole hory, ktorý je s výškou 4 321 metrov najvyšším bodom národného parku, je skutočný arktický podnebný pás.

Počasie v národnom parku Mount Elgon je poznamenané dvoma ročnými obdobiami, suchým a dažďovým. Dažďové obdobie trvá od marca do mája a od septembra do decembra. V tomto období prší od 800 do 1000 milimetrov zrážok.

Počas suchého obdobia, ktoré započína od decembra do marca a od júna do augusta, je v oblasti relatívne suchšie podnebie. Teploty sa pohybujú od 23 do 28 stupňov Celzia v lete a od 21 do 25 stupňov Celzia v zime.

Najvhodnejšie obdobie na návštevu národného parku Mount Elgon je počas leta, kedy sú klimatické podmienky relatívne priaznivé a príroda národného parku krásne kvitne. Počas tohto obdobia je tiež možné vykonávať turistiku v oblasti.

Celkovo povedané, počasie v Ugande v národnom parku Mount Elgon je podobné klimatickým podmienkam vo východnej Afrike s výraznými dažďovými obdobiami v jarnej a jesennej sezóne a suchším podnebím počas letných a zimných mesiacov. Pre plánovanie návštevy národného parku je dôležité zohľadniť tieto faktory a zvoliť vhodné obdobie na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Mount Elgon


Otázka: Kde sa nachádza Národný park Mount Elgon?
Odpoveď: Národný park Mount Elgon sa nachádza na východnom okraji Ugandy blízko hranice s Keňou.

Otázka: Aké druhy zvierat nájdete v Národnom parku Mount Elgon?
Odpoveď: V parku sa vyskytujú slony, buvoly, opice, hyeny, antilopy a rôzne druhy vtákov.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžete robiť v Národnom parku Mount Elgon?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity v parku patria turistika, horolezectvo, camping a pozorovanie zvierat.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Mount Elgon?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do februára a od júna do septembra.

Otázka: Aké je vstupné do Národného parku Mount Elgon?
Odpoveď: Vstupné do parku sa líši v závislosti od typu aktivity, ktorú plánujete. Napríklad, vstupné pre turistiku stojí okolo 35 dolárov.

Otázka: Potrebujem vízum na návštevu Ugandy?
Odpoveď: Áno, je potrebné získať vízum, ak plánujete cestovať do Ugandy.

Otázka: Je v Národnom parku Mount Elgon bezpečné cestovať?
Odpoveď: Áno, park je bezpečný a turistické aktivity sa tam realizujú bez problémov. Avšak, ako v každej inej zahraničnej krajine, je vhodné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.


Ubytovanie Uganda Národný park Mount Elgon


Ugandský Národný park Mount Elgon sa rozprestiera na ploche takmer 1145 kilometrov štvorcových a nachádza sa na pomedzí Ugandy a Keni. Park je domovom pre množstvo druhov zvierat a rastlín, z ktorých mnohé sú unikátne vzhľadom na svoju polohu v Afrike. Ak sa chystáte navštíviť tento národný park, potom si určite zaslúžite aj kvalitné ubytovanie.

V parku Mount Elgon sa nachádza niekoľko možností ubytovania, ktoré zohľadňujú vaše potreby a preferencie. Medzi najobľúbenejšie ubytovacie možnosti patrí kempovanie, chatky a hotely. Ak sa rozhodnete pre kempovanie, určite sa vám zapáči množstvo stanovísk, ktoré ponúka park. Tieto stanoviská sú dobre vybavené a poskytujú základné zariadenia ako vodovod, toalety, kuchynky a ohniská.

Ak vás ale láka skúsenejšie ubytovanie, potom by ste mali zvážiť chatky. Tieto chatky sú obvykle postavené v blízkosti hlavných turistických atrakcií v parku a poskytujú vám dostatočné pohodlie, ktoré oceníte po náročnej turistickej výprave. Chatky sú vybavené nábytkom, kúpeľňami a zariadeniami na prípravu jedla. Ubytovanie v chatkách vám tiež umožní vidieť a zažiť prírodu skrz okná chatky, keďže sú postavené v prírodnom prostredí.

Ak však dávate prednosť luxusnému ubytovaniu, potom by ste mali zvážiť variantu ubytovania v hoteloch. V blízkosti národného parku sa nachádza niekoľko hotelov a rekreačných stredísk, ktoré vám poskytnú vyšší stupeň pohodlia a komfortu. Tieto hotely ponúkajú rôzne služby ako masáže, reštaurácie, bazény a wellness centrá. Takže ak máte problém s kempovaním alebo preferujete väčší komfort, je luxusné ubytovanie pre vás tou správnou voľbou.

Ubytovanie v Ugandskom Národnom parku Mount Elgon ponúka celý rad možností, ktoré si môžete vybrať podľa svojich potrieb a očakávaní. Bez ohľadu na to, či si vyberiete kempovanie, chatky alebo hotely, jedno je isté- všetky tieto voľby vám poskytnú jedinečné a nevšedné zážitky, ktoré si uchováte v pamäti na celý život. Je preto dobré si dopredu ujasniť, aký typ ubytovania by vám najviac vyhovoval a s kým chcete tieto zážitky zažiť.


Letenka Uganda Národný park Mount Elgon


Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku, kde si môžete užiť prírodu, relaxovať a zároveň vykonať aj niečo zaujímavé, potom by ste mali uvažovať o návšteve Ugandy a určite by ste nemali vynechať národný park Mount Elgon.

Tento park sa nachádza na východnej hranici Ugandy a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín. Park je tiež veľkým lákadlom pre turistov a dobrodruhov, ktorí hľadajú prírodné krásy.

Národný park Mount Elgon je domovom mnoha druhov vtákov, ale aj iných zvierat, ako sú napríklad slony, paviány, antilopy, hyeny a mnoho ďalších. Park je tiež známy svojou obrovskou biodiverzitou a mnohými endemickými druhmi.

Prírodné krásy tohto parku sú úplne nezabudnuteľné. Najmä horu Mount Elgon, ktorá je považovaná za jednu z hlavných atrakcií tohto parku. Hora je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, okrem iného aj vzácnych papagájov a vodopádov.

Turisti, ktorí si vyberú prechádzku na vrchol hory Mount Elgon majú výhľady na nezabudnuteľné scenérie a panorámy, ako sú napríklad krásne rieky, údolia a horské vrcholy.

Za zmienku stojí aj fakt, že v národnom parku Mount Elgon sú pre turistov k dispozícii rôzne aktivity, vrátane potápania, rybolovu, kanoistiky a šplhania po hore.

Najlepší čas na návštevu národného parku Mount Elgon je od decembra do marca, pretože počas týchto mesiacov sú ideálne klimatické podmienky a relatívne suché počasie, čo znamená, že je to ideálne miesto na turistiku a iné aktivity.

Ak plánujete návštevu národného parku Mount Elgon, najlepšou cestou ako sa tam dostať je lietadlom. Existuje mnoho letov, ktoré prichádzajú a odchádzajú z hlavného mesta Ugandy, Kampaly a najbližšie letisko sú Elgon Airports.

Všimnite si, že keď prichádzate do krajiny Ugandy, budete musieť uviesť platný pas a povolenie k pobytu. Taktiež, ak máte záujem o turistiku a ak si chcete vychutnať návštevu parku, budete potrebovať aj ubytovanie v parku a turistického sprievodcu.

Celkovo povedané, národný park Mount Elgon je skutočne nezabudnuteľným miestom na návštevu a je ideálnym miestom, kde si môžete užiť krásy prírody, zažiť niečo zaujímavé a užiť si dovolenku v Ugande. Takže nenechajte si ujsť túto príležitosť a rezervujte si svoju letenku už dnes!


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky