Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Vietnam Can Tho

Počasie Vietnam Can Tho


Vietnam je krajina s tropickým a subtropickým podnebím, ktoré ovplyvňuje juhozápadný monzún. Mesto Can Tho sa nachádza na juhu krajiny v delte rieky Mekong a má podnebie typu Aw podľa klasifikácie Köppen.

Počasie v Can Tho sa líši v závislosti od obdobia. Obdobie od decembra do apríla je suché a obdobie od mája do novembra je obdobie dažďov. Teploty sa počas celého roka pohybujú medzi 25 a 35°C a vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká, čo robí z Can Tho dosť horúce miesto.

V období sucha sa teploty líšia len málo, ale vlhkosť vzduchu je nižšia, čo robí pocit teplejšieho a suchšieho počasia. Toto obdobie je ideálne pre turizmus, pretože návštevníci sa môžu tešiť z pekných pláží a krásneho slnečného počasia.

Počas obdobia dažďov prichádzajú občasné dažde a búrky, ktoré môžu trvať niekoľko hodín. Teploty zostávajú rovnaké, ale vysoká vlhkosť vzduchu môže spôsobiť pocit ťažkosti a umožniť výskyt nepríjemných zápachov. Toto obdobie tiež prichádza s veľkým rizikom pre povodne, ktoré môžu spôsobiť značné škody a problémy pre miestne obyvateľstvo.

Pre turistov, ktorí navštívia Can Tho, je najlepší čas návštevy v období sucha od decembra do apríla. Počas tejto doby sa môžu turisti tešiť z pekných pláží, prechádzok po uliciach a návštevy miestnych pamiatok. V období dažďov je potrebné byť opatrný a vyhýbať sa oblastiam, kde sú vysoké riziká povodní.

Všeobecne platí, že Can Tho má celoročne teplejšie počasie, ktoré umožňuje množstvo možností na zábavu a relaxáciu. Mesto návštevať kedykoľvek v priebehu roka, no najlepší čas návštevy býva v období sucha pre priaznivé podmienky pre turistiku a iné aktivity.


Ubytovanie Vietnam Can Tho


Vietnam je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v juhovýchodnej Ázii a mesto Can Tho je lokalitou, ktorú nemožno preskočiť.

Can Tho sa nachádza na juhu Vietnamu a je hlavným mestom delty Mekongu. Mesto ponúka bohatú históriu, skvelú kuchyňu a čarovné miesta, ktoré vás ohromia.

Ak hľadáte ideálne ubytovanie v Can Tho, môžete si vybrať spomedzi mnohých možností. Dostupné sú vám hotely, hostely, apartmány a špeciálne designerské hotely.

Jeden z najlepších hotelov v Can Tho je Vinpearl Can Tho Hotel. Tento luxusný hotel sa nachádza na juhu mesta a ponúka nádherný výhľad na rieku Hau. Vinpearl Can Tho Hotel má pláž na rieke s pieskovou plážou, detský bazén, fitness centrum a spa.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, môžete sa zariadiť v hosteli Le Garden Homestay. Tento rodinný dom sa nachádza v tichšej časti mesta a ponúka pohodlné a ekonomické ubytovanie. Le Garden Homestay má k dispozícii spoločenský priestor, kde si môžete oddýchnuť a užívať si vietnamskú kávu.

Ďalšou skvelou možnosťou sú apartmány Era House. Nachádzajú sa v centre mesta a ponúkajú zariadenie, ktoré uspokojí náročných hostí. Era House sa nachádza v priamom susedstve s rôznymi reštauráciami a barmi.

Ak máte radi dizajnové hotely, určite si musíte pozrieť Hotel Xoai. Nachádza sa v historickej časti mesta a ponúka moderné zariadenie a nadštandardné služby. Hotel Xoai má wellness centrum, kde si môžete objednať relaxačné procedúry a masáže.

Can Tho neponúka iba skvelé ubytovania, ale aj úchvatné zážitky. Navštívte Ninh Kieu Pier, kde sa môžete prechádzať po rieke a pozerať na krásne panorámy mesta. Viete, že z Can Tho je možné objaviť najväčšie trhy s plodmi a zeleninou v juhovýchodnej Ázii? Mali by ste určite navštíviť trh Cai Rang Floating Market. A na koniec si doprajte skvelú vietnamskú kuchyňu, ktorú ukusnete najlepšie v reštaurácii Kim Tho. Toto miesto ponúka najlepšie tradičné jedlá s čerstvými surovinami.

Can Tho je jednoznačne miestom, ktoré by ste mali navštíviť. Ubytovanie v Can Tho nie je problém, pretože si môžete vybrať zo širokej ponuky. Mesto ponúka prekrásne miesta, ktoré zaručene zanechajú nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Can Tho


1. Aké sú vylodzovacie miesta v Can Tho?

V Can Tho je niekoľko vylodzovacích miest, najčastejšie využívané sú Ninh Kieu Pier a Cai Rang Floating Market.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Can Tho?

Najlepší čas na návštevu Can Tho je od decembra do apríla, keď je suché obdobie a teploty sú príjemné.

3. Kde sa dá v Can Tho prespať?

V Can Tho sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a ubytovacie zariadenia. Medzi najobľúbenejšie patria Victoria Can Tho Resort, Azerai Can Tho a Ninh Kieu Riverside Hotel.

4. Aké turistické atrakcie sú v Can Tho?

Can Tho ponúka mnoho turistických atrakcií, vrátane Cai Rang Floating Market, Bao Gia Trang Vien Garden, Can Tho Museum a Pagoda of the Lady Thien Hau.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Can Tho?

V Can Tho sú k dispozícii rôzne reštaurácie s tradičnou vietnamskou kuchyňou, medzi najlepšie patria Mekong Rustic, Bao Gia Trang Vien Restaurant a Nam Bo Restaurant.

6. Aké aktivity sa dajú v Can Tho robiť?

V Can Tho sa dá robiť mnoho aktivít, vrátane plavieb lodou po rieke Mekong, návštevy trhov, cyklistických výletov a prehliadok historických pamiatok.

7. Kde sa dajú kúpiť suveníry v Can Tho?

Suveníry sa dajú kúpiť na trhoch a na uliciach v blízkosti turistických atrakcií. Najobľúbenejšie suveníry z Can Tho sú tradičné oblečenie, umelecké výtvory a starožitnosti.

8. Aké sú možnosti dopravy v Can Tho?

V Can Tho sa dá využiť autobusová, taxíková a motocyklová doprava. Okolie Can Tho sa dá preskúmať aj na bicykli alebo loďou.


Letenka Vietnam Can Tho


Vietnam je krajina, ktorá sa môže pochváliť krásnymi prírodnými okoliami, fascinujúcou kultúrou a pôsobivými historickými miestami. Ak ste však nikdy predtým nevideli Vietnam a chceli by ste vidieť niečo trochu výnimočné, mali by ste sa určite pozrieť na mesto Can Tho.

Can Tho je hlavné mesto provincie Can Tho a leží na juhu Vietnamu. Mesto je zelené a tropické, plné kvitnúcich rastlín a métiacej vody, ktorá ponúka celému miestu jedinečnú atmosféru. Okrem toho, Can Tho ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť.

Jedným z najkrajších miest v Can Tho je bezpochyby most Cai Rang, ktorý spojuje rieky Can Tho a Hau. Most bol postavený počas francúzskej koloniálnej éry, a dnes slúži ako obľúbené miesto pre turistov i miestnych obyvateľov. Odtiaľto môžete vidieť krásu mesta z výšky, a zároveň sa dozvedieť o histórii miesta a jeho vývoj.

Ďalším zaujímavým miestom v Can Tho je trh Cai Rang Floating Market. Trh sa koná na vode a predstavuje typickú obchodnú scénu, ktorá je pre mesto charakteristická. Na trhu nájdete tucet lodií, kde sa dajú kúpiť čerstvé ovocie, zelenina a mäso. Tento trh je vynikajúcou príležitosťou pre turistov, ktorí chcú vidieť, aké životné podmienky sú bežné pre miestnych ľudí.

Mesto Can Tho má oveľa viac pamiatok a zaujímavostí, ktoré stojí za videl Zaujímavosťou je napríklad chyža Binh Thuy s nádherne zariadenými izbami, ktorá vás okúzli svojou jedinečnou architektúrou a najmä reštaurácie, kde sa môžete pokojne posedený ochutnať typické vietnamské jedlá.

Ak chcete navštíviť Can Tho, musíte si kúpiť letenku na Vietnam a zohnať ubytovanie v meste. Výlet do tohto mesta bude určite unikátnym zážitkom, na ktorý nezabudnete. Obdivovať tropické prostredie a spoznať miestnych ľudí a ich životné podmienky, bude pre vás novou skúsenôťou a zároveň skutočným dobrodružstvom. Vietnam má mnoho miest, ktoré stojí za to navštíviť a mesto Can Tho je rozhodne jedným z nich. Odporúčame Vám pustiť sa do objavovania skrytých pokladov vietnamskej krajiny, ktoré vám budú robiť radosť na mnoho rokov.


Dovolenka Vietnam Can Tho


Vietnam je krajina plná exotiky a zážitkov. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Hanoj či Ho Či Minovo mesto, no v tomto článku sa pozrieme na mesto Can Tho.

Can Tho je najväčšie mesto južného Vietnamu a je hlavným mesto deltového regiónu Mékong. Toto mesto je známe najmä pre svoje plavby na rieke, rybárske osady a ovocné záhrady. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí hľadajú oddych a zároveň chcú objavovať miestne zvyky a tradície.

Jednou z najväčších atrakcií v Can Tho je trh floating market. Tento trh sa nachádza na rieke Mekong a ponúka veľké množstvo miestnych produktov vrátane ovocia, zeleniny a plodín. Touristi môžu dokonca vidieť, ako miestni obchodníci predávajú tovar z člnov a ako sa vzájomne vyjednávajú.

Okrem toho, návštevníci Can Tho si môžu zahrnúť aj viacero ďalších atrakcií. Jednou z nich je pagoda Hai Ba Trung, ktorá je najväčšou pagodou v južnom Vietnamu. Táto pagoda predstavuje miesto kľudu a pokoja a návštevníci môžu obdivovať jej nádherné interiéry a exteriéry.

Ďalšou atrakciou je historický mekongský palác Bình Thủy. Tento palác sa nachádza na západnom brehu rieky a bol postavený v 19. storočí. Palác je zhotovený v koloniálnom štýle a návštevníci si môžu prezrieť jeho krásne záhrady a sobáše.

Pre tých, ktorí hľadajú prírodu a zvieratá, je tu National Park U Minh Thuong. Tento park je domovom pre veľa druhov zvierat a rastlín, ako napríklad dravce, opice, hmyz a exotické rastliny.

A konečne, kvôli jeho blízkosti k rieke Mekong, Can Tho je ideálnou návštevou pre tých, ktorí chcú vidieť miestnych rybárov v akcii. Môžete sledovať, ako získavajú svoje úlovky a ako sa ich predaj odohráva na rieke.

Po dni plnom zážitkov sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelyov v meste a užívať si miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi čerstvými a lahodnými zeleninovými jedlami, napríklad zeleninové raže alebo rýžové cestoviny.

Zhrnutie

Can Tho v južnom Vietnamu ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí hľadajú kultúrnu a prírodnú zábavu. Plavby po rieke Mekong, tržnica floating market, pagoda Hai Ba Trung, historický mekongský palác Bình Thủy a národný park U Minh Thuong sú len niektoré z miest, ktoré stojí za návštevu. Takže ak hľadáte dovolenku plnú zážitkov, Can Tho je tou správnou destináciou pre vás.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky