Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Zambia Národný park Nanzhila Plains

Dovolenka Zambia Národný park Nanzhila Plains


Zambia je krásna africká krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a turistických atrakcií. Jednou z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, ak sa rozhodnete navštíviť Zambiu, je Národný park Nanzhila Plains.

Park sa nachádza na juhu krajiny, v blízkosti hraníc s Botswanou a Zimbabwe. Je to prírodná rezervácia, ktorá poskytuje domov rôznym druhom zvierat, ako sú napríklad slony, leopardi, gepardy, hyeny, paviáni, antilopy a mnoho ďalších. Okrem toho, Nanzhila Plains je tiež domovom pre viac ako 200 druhov vtákov.

V parku sa môžete účastniť safari a sledovať divé zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Je to úžasná príležitosť vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zároveň si užiť nádhernú prírodu a scenériu parku.

Okrem safari, park ponúka aj rôzne aktivity, ako sú prechádzky po pláňach, rybolov, kajakárske výlety a mnoho ďalších. Je to ideálne miesto pre dovolenku, kde viete relaxovať a zároveň si užívať všetky tieto aktivity.

Ak plánujete navštíviť Národný park Nanzhila Plains, máte na výber niekoľko možností ubytovania. Park ponúka luxusné hotely, kempovanie pod holým nebom a tiež chaty v prirodzenom prostredí.

Celkové náklady na dovolenku v parku závisia od toho, aké aktivity sa rozhodnete vykonať. Väčšina ubytovaní v parku ponúka balíčky, ktoré zahŕňajú rôzne aktivity, stravu a ubytovanie.

Národný park Nanzhila Plains je skutočne jedinečné miesto, kde sa môžete vyhnúť veľkomestským virtuálnym zážitkom a prežiť naozaj autentickú africkú dovolenku. Nič nie je lepšie, ako stráviť čas v prírode a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa môžete vzdialiť od každodenného zhonu a relaxovať v úplnej harmónii s prírodou, potom by ste mali určite navštíviť Národný park Nanzhila Plains v Zambii.


Letenka Zambia Národný park Nanzhila Plains


Ak sa vám páči príroda a divočina, návšteva Zambijského národného parku Nanzhila Plains môže byť nezabudnuteľným dobrodružstvom. Tento park, ktorý sa nachádza v južnej časti Zambie, ponúka nádherné panoramatické výhľady a neuveriteľné možnosti na safari.

Nanzhila Plain je domovom bohatstva afrických zvierat, vrátane slonov, lesoňov a levy. Okrem toho sa tu nachádza obrovské množstvo vtákov, vrátane dravých orliakov a sokolov.

S cieľom ochrany tohto unikátneho a vitálneho ekosystému, bolo národný park Nanzhila Plains vyhlásený za chránenú oblasť. Aj keď národný park nie je prístupný počas obdobia dažďov (od decembra do marca), počas suchého obdobia je táto oblasť ideálnym miestom na objavovanie a skúmanie.

Najlepšou cestou, ako sa dostať do Zambijského národného parku Nanzhila Plains, je letecky. Medzinárodné letisko v Lusake, hlavnom meste Zambie, je najlepším miestom na začatie svojej cesty. Odtiaľ sa môžete dostať do rôznych miest v paralelnej provincii, kde sa nachádza park.

Existuje množstvo spoločností, ktoré ponúkajú prepravu z Lusaky do Nanzhila Plains a poskytujú služby safari pre návštevníkov. Medzi vybavenie safari patrí auto so sprievodcom a možnosť ubytovania v kempoch, ktoré sa nachádzajú v parku.

Je dôležité mať na pamäti, že národný park Nanzhila Plains je chránenou a obmedzenou oblasťou, a preto sa musíte držať stanovených ciest a nezabúdať, že sem prichádzate len ako hostia v divokom domove zvierat.

Celá cesta do Nanzhila Plains je nezabudnuteľným dobrodružstvom. Ak hľadáte niečo zaujímavé a jedinečné, národný park Nanzhila Plains by mohol byť ideálnym miestom, kde by ste mohli stráviť niekoľko dní ako súčasť zážitkovej cesty.


Počasie Zambia Národný park Nanzhila Plains


Zambia Národný park Nanzhila Plains sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a je jedným z najvýznamnejších parkov v Afrike. Tento park sa nachádza v nadmorskej výške približne 1200 metrov nad morom a jeho rozloha je asi 1200 kilometrov štvorcových. Nanzhila Plains je domovom mnohých divokých zvierat, ako sú slony, leopardi, levy, gepardy, zebry a mnoho ďalších druhov.

Počasie v Zambia Národný park Nanzhila Plains je veľmi odlišné oproti iným častiám krajiny. Tento park sa nachádza v suchom podnebí, kde sa dažde vyskytujú od decembra do marca. Počas tohto obdobia park dostáva viac dažďov, čo spôsobuje rast vegetácie a zvyšuje počet zvierat v parku. Po dažďoch sa na rovinách parku objavuje množstvo zveri ako sú napríklad zebry alebo antilopy.

Po daždivom období nasleduje suché obdobie od apríla do novembra, keď park je suchý a drsný. Toto obdobie je pre návštevníkov menej vhodné, pretože sa zvyšuje riziko nebezpečných situácií v dôsledku sucha. Zvieratá sa však dostávajú bližšie k potokom a jazerám kde môžeš vidieť množstvo druhov vo vode.

Priemerná teplota v parku je od 18 do 32 stupňov Celzia, no v noci môže teplota klesnúť až k 5 stupňom. Preto by ste sa mali pripraviť na rôzne teploty v priebehu dňa a noci.

V zhodnotení, Zambia Národný park Nanzhila Plains ponúka návštevníkom jedinečný zážitok s divokými zvieratami a nádhernou prírodou. Počasie v parku sa líši od daždivého po suché obdobie a každé obdobie má svoje neopakovateľné výhody pre rozmanitosť zvierat, ktoré môžete vidieť. Ak hľadáte dobrodružstvo a chcete vidieť niečo úplne nové, Zambia Národný park Nanzhila Plains je miesto, ktoré určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Nanzhila Plains


1. Ako sa dostanem do Národného parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Národný park Nanzhila Plains sa nachádza v južnej časti Zambie a najlepšou možnosťou pre cestovanie je letecky zo západného okraja Lusaky do obce Kalomo.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Národného parku Nanzhila Plains je v suchom období, od mája do októbra. V tomto období sú cesty v parku prechodné a zvieraťo sa sústreďuje okolo riek a jazer na pitie.

3. Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: V Národnom parku Nanzhila Plains môžete vidieť rôzne druhy divokých zvierat, vrátane levov, leopardov, slonov, nosorožcov, zebier, antilop a mnohých ďalších.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Národnom parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: V Národnom parku Nanzhila Plains môžete podnikať rôzne aktivity, ako napríklad safari jazdy, prechádzky po savane, birdwatching, rybolov a rybačku na jazere.

5. Aká je politika ubytovania v Národnom parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: V Národnom parku Nanzhila Plains sú k dispozícii ubytovacie zariadenia sústredené v hlavnej lodžii a v stanoch, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach parku. Cena ubytovania sa líši podľa typu izby a zariadenia.

6. Musím mať očkovanie pred návštevou Národného parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Pred návštevou Zambie sa odporúča očkovanie proti žltej zimnici, chrípke a hepatitíde A a B, ale nie je to povinné.

7. Aké sú ceny vstupeniek do Národného parku Nanzhila Plains?
Odpoveď: Vstupné do Národného parku Nanzhila Plains sa líši podľa aktivity a trvania návštevy. Cena sa pohybuje od 10 USD (1 hodina safari jazdy) až po 500 USD (štítonosý nosorožec duriahoj). Cena sa môže líšiť v závislosti od sezóny a počtu návštevníkov.


Ubytovanie Zambia Národný park Nanzhila Plains


Zambia, krajina ležiaca v Afrike, ponúka množstvo možností na dovolenku v prírode. Jednou z najobľúbenejších atrakcií pre turistov je návšteva národného parku Nanzhila Plains.

Nanzhila Plains sa nachádza vyše 300 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Zambie, Lusaky. Je to jeden z najmenších národných parkov v krajine, ale určite patrí medzi tie najkrajšie a najzaujímavejšie.

Celý národný park zaberie plochu 740 kilometrov štvorcových a je domovom pre veľké množstvo zvierat, ako sú slony, leby, gepardy, leopardi, nosorožce a mnoho ďalších. Okrem toho sa tu nachádza obrovské množstvo vtákov, takže pre milovníkov ornitológie bude návšteva tohto parku jednoznačne nezabudnuteľným zážitkom.

Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto parku, určite by ste mali zvážiť možnosti ubytovania. V parku je k dispozícii niekoľko kempov a lodžií, ktoré vám ponúknu komfortné a bezpečné ubytovanie v krásnom prírodnom prostredí.

Jednou z najlepších možností ubytovania v národnom parku Nanzhila Plains je kemp Nanzhila Plains. Nachádza sa v srdci parku a ponúka ubytovanie v luxusných stanoch, ktoré sú plne vybavené. Môžete si teda užiť krásnu prírodu Západnej Afriky, ale stále mať pohodlie a luxus.

Ďalšou možnosťou je lodžia Nanzhila Plains, ktorá ponúka ubytovanie v dvojposteľových izbách s vlastnými kúpeľňami. Okrem ubytovania ponúka aj plánovanie safari a iných zážitkov počas pobytu v parku.

Dôležité je, aby ste si pri plánovaní návštevy parku Nanzhila Plains uvedomili, že patrí medzi oblasti s vysokým rizikom prenosu malárie, preto by ste mali byť opatrní a prijať dostatočné opatrenia na prevenciu tejto choroby.

Zhrnutie

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok v krásnej prírode Afriky, národný park Nanzhila Plains v Zambii je určite dobrá voľba. K dispozícii je ubytovanie v kempoch a lodžiách v krásnom prostredí, kde môžete vidieť množstvo zvierat a vtákov v ich prirodzenom prostredí. Stačí si len zvoliť ten správny spôsob ubytovania a užiť si nezabudnuteľnú dovolenku v Afrike.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky