Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Lotyšsko Liepāja

Počasie Lotyšsko Liepāja


Liepāja je mesto, ktoré sa nachádza na západe Lotyšska a leží pri Baltickom mori. V tejto oblasti panuje umiernené pobrežné podnebie s teplotami, ktoré sa pohybujú od nuly až do 20 stupňov Celzia.

V lete, ktoré v Liepāji trvá zvyčajne od polovice júna do polovice septembra, je priemerná teplota okolo 20 stupňov Celzia. Najteplejším mesiacom je august, kedy teploty môžu stúpať až k 25 stupňom Celzia. Zároveň však treba počítať s množstvom zrážok, ktoré môžu byť silné až búrkové.

Jesenné mesiace, najmä október, sú často daždivé a veterné. Teploty sa však stále držia na relatívne vysokej úrovni a vyhovujú študentom a turistom, ktorí majú radi prechádzky a výlety po okolí. Zimy sú miernych teplôt a skôr suché. Mrazivé dni sú tu spolu s nízkymi teplotami až tak časté, no môžu sa vyskytovať, oblasti bližšie k moru však sú zväčša chránené pred nepríjemným zimným opojením.

Ak plánujete navštíviť Liepāju, odporúčame zobrať si so sebou teplejšie oblečenie, keďže vnútrozemie Lotyšska býva často chladnejšie ako pobrežie. V každom prípade, Liepāja je krásnym letoviskom a oblasťou s množstvom zaujímavých miest a pamiatok. Určite by ste si ju nemali nechať ujsť!


Dovolenka Lotyšsko Liepāja


Ak hľadáte miesto na dovolenku plné histórie, kultúry, krásnej prírody a nezabudnuteľného zážitku, tak by vám určite malo záležať na návšteve lotyšského mesta Liepāja.

Liepāja, tretie najväčšie mesto Lotyšska, sa nachádza na západnom pobreží krajiny, je obľúbeným letoviskom a má mnoho priam ideálnych miest na plávanie v Baltickom mori. Okrem iného sa tu nachádza aj najväčší lotyšský prístav, kde niekedy kotvia svetoznáme lodí alebo len miestni rybári cestujúci na ryby.

Hlavným turistickým ťahákom mesta Liepāja je jeho krásny pieskový pláž, ktorý sa rozprestiera na viac ako 10 kilometroch a je jedným z najdlhších pláží vo východnej Európe. Pláž je priam dokonalým miestom na prechádzky, relax, kúpanie v mori a pozorovanie západu Slnka.

Okrem pláže Liepāja ponúka aj množstvo historických pamiatok, ako napríklad Liepājas Svētā Trīsvienības katedrálu, ktorá bola postavená v 18. storočí a je známa svojou majestátnou architektúrou.

Navštívte aj Karostu, zónu, ktorá kedysi slúžila ako dozorčia väznica a kasáreň, ale dnes je táto oblasť šívajúca životom. Okrem toho, uskutočníte tu i nezabudnuteľný zážitok a to návštevu interaktívneho múzea, ktoré vám ukáže, čo bolo pre väzňov života v Karoste.

Liepāja je tiež známa svojou kultúrou a umením. Navštívte Liepājas Latviešu biedrības nama, kde sa konajú výstavy a umenie. A pre fajnšmekrov a milovníkov gastronómie, je tu hojné množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú typické lotyšské jedlá a medzinárodné kuchyne.

V letných mesiacoch, je v meste Liepāja organizovaných mnoho festivalov a podujatí. V rámci týchto podujatí si môže každý návštevník vychutnať miestnu kultúru a umenie sťaťou s miestnymi obyvateľmi.

Výlet do Liepāja je určite dobrá voľba pre tých, ktorí si chcú užiť krásny odpočinkový pobyt plný mnohých zážitkov. Pláže, historické pamiatky, kultúra, umenie, gastronómia a mnoho iných vecí – v Liepāja nájdete všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Lotyšsko Liepāja


Letenka na Lotyšsko Liepāju vám umožní objaviť kúsok Európy, ktorý sa nachádza na pobreží Baltského mora. Liepāja je tretím najväčším mestom Lotyšska s bohatou históriou a kultúrou. Toto nádherné mesto ponúka mnoho zaujímavých miest na prehliadku, pričom vám zalieva do očí krása morského pobrežia.

Lotyšsko Liepāja je takmer nepoznaný turistický cieľ. Spätná väzba od návštevníkov a kritikov ukazuje, že toto mesto má veľký potenciál stať sa populárnym turistickým cieľom. Po prvé, pre turistov, ktorí sú milovníkmi piesočnatých pláží, Liepāja ponúka pobrežie dĺžky viac ako 10 kilometrov. Môžete si teda užiť slnečné lúče, prechádzať sa po pláži, alebo si dokonca vyskúšať rôzne vodné športy.

Liepāja tiež skrýva bohatú históriu. Mesto bolo založené v 17. storočí a počas celej histórie prešlo mnohými zmenami. Jedným z najdôležitejších miest na prehliadku je Liepājas Mākslas muzejs (Liepāja Art Museum). Tento múzeum ponúka nezabudnuteľné zážitky pre umelcov aj turistov, s exponátmi, ktoré predstavujú lotyšské umenie od 19. storočia až do dnešnej doby.

Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je Liepājas Teātris (Liepāja Theatre). Svojou históriou sa pýši už od roku 1883 a ponúka pestrosť divadelných predstavení a koncertov pre klasickú hudbu, rock a pop.

Lotyšsko Liepāja je rovnako populárna aj medzi športovcami. Mesto hostí mnoho špičkových pretekov, vrátane pretekov Svetového pohára v motokároch a pravidelných vodných športových podujatí.

Ako vidíte, návšteva Lotyšska Liepāje ponúka mnoho skvelých zážitkov, ktorých by ste sa nemali vzdať. Takže neváhajte, rezervujte si letenku na Lotyšsko a prežite nezabudnuteľnú dovolenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Liepāja


Otázka: Aké je počasie v Liepāja?
Odpoveď: Počasie v Liepāja sa líši v závislosti od ročného obdobia. V lete je teplota bežne okolo 20-25°C, zatiaľ čo v zime klesne na -5 až 0°C.

Otázka: Ako sa môžem dostať do Liepāje z letiska v Rige?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom ako sa dostať z letiska v Rige do Liepāje je autom. Existuje však aj verejná doprava, ako napríklad autobusy, ktoré pravidelne premávajú medzi mestami.

Otázka: Čo vidieť a robiť v Liepāji?
Odpoveď: V Liepāji sa môžete prejsť po pláži, navštíviť najväčšie varhany v Lotyšsku v kostole Sv. Trinite, preskúmať Staré mesto, vyhrať v kasíne a navštíviť múzeá, ako je napríklad Lotyšské námorné múzeum.

Otázka: Koľko stojí taxi v Liepāji?
Odpoveď: Cena za taxi v Liepāji sa môže líšiť v závislosti od vzdialenosti a taxi spoločnosti. Priemerná cena za jazdu by mala byť okolo 5-10 eur vo vnútri mesta.

Otázka: Kde si môžem vypožičať bicykel v Liepāji?
Odpoveď: V Liepāji existuje niekoľko miest, kde môžete vypožičať bicykel, ako napríklad BikeArt, VeloPartners a Liepājas Velo Punkti. Ceny sa môžu líšiť v závislosti od typu bicykla a dĺžky pôžičky.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny obchodov v Liepāji?
Odpoveď: Vo väčšine obchodov v Liepāji sa otváracie hodiny líšia v závislosti od dňa v týždni. Väčšinou sú otvorené od pondelka do piatku od 9:00 do 18:00 hodiny a v sobotu od 9:00 do 16:00 hodiny. V nedeľu sú obchody zvyčajne zatvorené.


Ubytovanie Lotyšsko Liepāja


Lotyšsko, krajina v severnej Európe, ponúka svojim návštevníkom množstvo turistických atrakcií. Jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Liepāja. Tento prístavné mesto nachádzajúce sa na brehu Baltského mora je známe svojim bohatým kultúrnym dedičstvom a krásnymi plážami. Ak plánujete návštevu Liepāje, určite si treba zabezpečiť ubytovanie.

Liepāja ponúka svojim návštevníkom širokú paletu ubytovacích možností - od luxusných hotelov po hostely v centru mesta. Najobľúbenejšie sú hotely, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže. Ak chcete zažiť skutočne luxusný pobyt, môžete si zvoliť hotel Promenade, ktorý sa nachádza priamo na pláži. Tento hotel ponúka priestorné a elegantné izby s výhľadom na more, kúpeľne so spa a vynikajúcu reštauráciu.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v centre mesta a radi šetria, je ideálne riešenie ubytovanie v hosteli Fontaine Royal. Tento hostel sa nachádza v histórickej budove a ponúka základné, ale čisté a útulné izby, ktoré sú vybavené súkromnými kúpeľňami. Hostel ponúka aj spoločenskú miestnosť, kde si môžete oddýchnuť a stretnúť sa s inými cestovateľmi.

Ak hľadáte rodinné ubytovanie v Liepāje, môžete si zvoliť apartmány. Na pobreží Baltského mora sa nachádzajú štýlové apartmány Green Park, kde návštevníci môžu relaxovať na terase a vychutnať si krásny výhľad na more. Všetky apartmány sú priestranné, moderné a vybavené kuchyňou.

Nemusíte sa báť, že nezískate ubytovanie podľa svojich predstáv v Liepāje. Ubytovanie v tomto prístavnom meste je dostatočne rozmanité a pokryje potreby každého cestovateľa. Takže neváhajte! Plánujte svoju návštevu Liepāje a užite si krásnu dovolenku na pobreží Baltského mora.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky