Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Zambia Národný park Lusenga Plains

Dovolenka Zambia Národný park Lusenga Plains


Dovolenka v Zambii je bezpochyby vzrušujúcim zážitkom, plným zvierat, prírodných krás a kultúry. Jedným z najkrajších národných parkov tejto africkej krajiny je Lusenga Plains National Park, ktorý ponúka návštevníkom dokonalé spojenie dobrodružstva a oddychu.

Nachádza sa v severovýchodnej časti Zambie, v blízkosti hraníc s Tanzániou a Malawi, na území o rozlohe 8 500 hektárov. Park bol založený v roku 2004 a jeho primárnym cieľom je ochrana divokej fauny a flóry a uchovanie kultúrneho dedičstva Zambia.

Lusenga Plains National Park je domovom pre množstvo druhov zvierat, medzi ktorými nájdete napríklad slony, žirafy, antilopy, búfaly, zebry, leopardy, gepardy a mnoho ďalších. Pre milovníkov vtáctva je park rajom, pretože na jeho území žije obrovské množstvo druhov vtákov, ktoré ho robia obľúbeným cieľom pre ornitológov.

Národný park Lusenga Plains je tiež dôležitým miestom pre uchovávanie kultúrneho dedičstva Zambia. V jeho blízkosti sa nachádza niekoľko tradičných komunít, ktoré stále žijú podľa starých zvykov, o ktoré sa starajú udržiavači tradícií v parku.

Turistické aktivity v parku sú neobmedzené, a to vďaka množstvu aktivít, ktoré sú tu k dispozícii. Môžete si vychutnať džípovalé jazdy, jazdy na slonoch, orientovalné prechádzky, rybolov, vodné športy a mnoho ďalších.

Dovolenka v národnom parku Lusenga Plains je jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní prepojiť dobrodružstvo, prírodu a kultúru. Vychutnajte si túto krásnu africkú krajinu, kde budete mať pocit, že sa ocitnete v kine naživo, alebo v kulisách dobrodružných kníh. Ak sa práve rozhodujete, kam si vybrať dovolenku, určite neváhajte a vyskúšajte toto čarovné miesto s bohatou históriou.


Počasie Zambia Národný park Lusenga Plains


Zambia je krajina v južnej Afrike, ktorá je známa pre svoju nádhernú prírodu a bohatú faunu. Národný park Lusenga Plains sa nachádza na severe Zambie a je jedným z najväčších chránených území v krajine. Park pokrýva plochu takmer 10 000 hektárov a je domovom pre mnoho druhov zvierat, ako sú sloni, levy, zebry, impaly a antilopy.

Počasie v Zambia

Zambia má tropické podnebie s vyššou vlhkosťou v letnom období. Počas leta, ktoré trvá od novembra do apríla, sa teploty pohybujú v rozmedzí 25 až 35 stupňov Celzia a je to zároveň obdobie dažďov. Deň má trváciu hodnotu 12 hodín a počasie je veľmi zmenčivé. Hoci výdatnosť dažďov je zvyčajne dosť vysoká, občas sa vyskytnú silné búrky, ktoré môžu spôsobiť záplavy.

V zime, ktorý trvá od mája do októbra, sú teploty nižšie a prevažuje suché obdobie. Teplota sa pohybuje v rozmedzí 10 až 25 stupňov Celzia a noc je o niečo chladnejšia. Toto obdobie je ideálne pre návštevu národného parku Lusenga Plains, keďže suché počasie umožňuje lepší prístup ku divokej faune.

Národný park Lusenga Plains

Národný park Lusenga Plains, ktorý bol založený v roku 1972, je jedným z najstarších parkov v Zambii. Park je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov, ktoré sa tu voľne pohybujú. Najčastejšie vidieť tu je húsenica slona, ktorá sa nachádza v obrovských závesoch, ktoré prechádzajú parkom. Park je tiež známy svojimi chránenými druhmi, ako sú leštiaci, koštielec, závojnice a jednonožky.

Národný park Lusenga Plains ponúka turistom možnosť prechádzať parkom pešo alebo na koni. Môžu navštíviť niekoľko vyhliadok, ktoré ponúkajú výhľad na krásne pohorie Mbala a vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Turisti môžu tiež navštíviť miestne kultúrne dediny, kde môžu vidieť tradičné spôsoby života.

Návšteva národného parku Lusenga Plains je vhodná v období od mája do októbra, kedy je suché obdobie a počet zvierat v parku je najväčší.

Záver

Zambia je krajina s veľkolepou prírodou a národný park Lusenga Plains je skvelým miestom, kde možno túto prírodu zažiť. Turisti môžu vidieť rôzne druhy zvierat vo voľnej prírode a zároveň sa zoznámiť s miestnymi kultúrami. Pre návštevu parku je vhodná doba od mája do októbra, kedy je počasie suché a menej zrážok. Ak sa chystáte na návštevu Zambie, nezabudnite si na návštevu národného parku Lusenga Plains!


Ubytovanie Zambia Národný park Lusenga Plains


Zambia je krajina v južnej Afrike, ktorá ponúka mnoho príležitostí na cestovanie a objavovanie nádherných miest. Medzi najzaujímavejšie miesta patrí Národný park Lusenga Plains, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny.

Národný park Lusenga Plains je jedným z najmladších parkov v Zambii, no napriek tomu pôsobí ako klenot, ktorý treba objaviť. Park sa rozprestiera na rozlohe 3100 kilometrov štvorcových, čím ponúka návštevníkom miesto na skutočné dobrodružstvo.

V parku sa môžete tešiť z pozorovania zvierat, ako sú lev, slon, zebra, hyena, žirafa, antilopa, impala a mnoho ďalších. Keďže ide o značne rozľahlý park, ponúka aj množstvo druhov vtákov, ako sú napríklad supi, bukéne a sokoly.

Samozrejme, aby ste si naplno užili všetko, čo park ponúka, je potrebné si zabezpečiť vhodné ubytovanie. Najlepšou možnosťou je ubytovanie v parku, ktoré vám umožní mať prístup k všetkým atrakciám a zároveň vám poskytne pohodlie a pohodlie.

Najpopulárnejším miestom na ubytovanie v Národnom parku Lusenga Plains je izbá v lodžiích. Tieto lodže sa nachádzajú uprostred prírody a ponúkajú nádherný výhľad na suchú savanu. Okrem toho, že ponúkajú pohodlie a sú výborným miestom na relaxáciu, poskytujú aj rôzne aktivity, ako sú nočné safari alebo prehliadky Národného parku.

Ak hľadáte niečo jednoduchšie a lacnejšie, môže byť pre vás ideálnou voľbou stanovanie. Stanovanie je v parku povolené a ponúka vám pocit skutočného pobytu v prírode.

Okrem toho, v Národnom parku Lusenga Plains si môžete nájsť aj ubytovanie v miestnych chatrčiach alebo hostincom. Aj keď sú to skromnejšie a jednoduchšie možnosti, sú to dobré alternatívy pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie ubytovanie.

Výber ubytovania v Národnom parku Lusenga Plains závisí hlavne od vašich preferencií a rozpočtu. Jedno je však isté - nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, Národný park Lusenga Plains vám ponúka nádherný zážitok a obohatí váš výlet o nezabudnuteľné spomienky.


Letenka Zambia Národný park Lusenga Plains


Zambia je krajina na juhu Afriky, ktorá sa môže pochváliť nádhernou prírodou a bohatým zverstvom. Medzi najobľúbenejšie destinácie v krajine patrí Národný park Lusenga Plains, ktorý je známy pre svoje rozložité plániny a nekonečné savany. Ak sa chystáte navštíviť Zambia a chcete zažiť prírodu v jej najkrajšom prevedení, naplánujte si letenku práve do tohto národného parku.

Letenky do Zambia môžete rezervovať u mnohých leteckých spoločností, napríklad Air Emirates alebo Ethiopian Airlines. Väčšina letov má v súčasnosti prestup v Dubaji, Addis Abebe alebo Nairobi. Po príchode na letisko v Lusake, ktoré je hlavným mestom Zambie, môžete pokračovať v ceste na miesto určenia s miestnymi dopravnými prostriedkami alebo si prenajať auto.

Národný park Lusenga Plains sa nachádza v severozápadnej časti Zambie a obklopuje rieku Luengwa. Park je známy pre svoje množstvo divokých zvierat, ktoré na svojich savannách a náhorných trávnatých plošinách hľadajú potravu. Na pláninách sa striedajú bujné lesy, suché savany a kaňony, v ktorých môžete vidieť slony, leva, geparda, zebry, antilopy, hyen a mnoho ďalších zvierat.

Pre turistov, ktorí chcú upraviť svoj program podľa vlastného vkusu, sú k dispozícii rôzne turistické trasy a excursie. Pri aranžovaní týchto aktivít si môžete vybrať z rôznych možností vrátane nočného safari, turistiky, rybolovu alebo návštevy miestnych kmeňov.

Ak chcete zažiť nádheru afrických plánin a vidieť zvieratá v prirodzenom prostredí, Zambia Národný park Lusenga Plains by mal byť na vašom cestovnom zozname. S rezerváciou letenky môžete zažiť túto afrikánsku pútnickú destináciu skutočne jednoducho a bez námahy.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Lusenga Plains


1. Aké druhy zvierat sa môžu pozorovať v Národnom parku Lusenga Plains?
- V národnom parku Lusenga Plains sa môžu pozorovať napríklad sloni, žirafy, zebry, pštrosy, levice, hyeny, krokodíly a mnoho ďalších.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Národného parku Lusenga Plains?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období sucha, ktoré trvá od mája do októbra. Vtedy je možné lepšie pozorovať zvieratá, pretože majú menej prístupu k vode a zhromažďujú sa na jednom mieste.

3. Sú v parku ubytovacie možnosti?
- Áno, v parku sa nachádza niekoľko kempov, ktoré majú základné zariadenia pre turistov. Okrem toho sa v blízkosti parku nachádza niekoľko hotelov a ubytovacích zariadení.

4. Je potrebné si zohnať sprievodcu pri návšteve parku?
- Áno, pre bezpečnosť a správne orientovanie sa v teréne je odporúčané mať so sebou kvalifikovaného sprievodcu.

5. Aké aktivity sa dajú v parku robiť okrem pozorovania zvierat?
- V parku sa dá robiť napríklad rybolov, plavanie, turistika a tiež sa organizujú safari jazdy.

6. Aké sú ceny vstupu do parku?
- Ceny vstupu sa líšia v závislosti od toho, či ide o miestnych obyvateľov alebo zahraničných turistov. Pre zahraničných turistov je cca 20 USD na deň a pre miestnych obyvateľov cca 2 USD na deň.

7. Aké sú pravidlá pri návšteve parku?
- Pri návšteve parku platia určité pravidlá, ako napríklad neohroziť zvieratá, nesmie sa odhodiť žiadny odpad na zemi, nesmie sa rušiť nočný kľud a podobne. Tieto pravidlá sú dôležité pre ochranu prírody a zvierat v parku.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky