Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Bahamy San Salvador Island

Počasie Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú rokmi obľúbenou destináciou turistov z celého sveta a San Salvador Island nie je výnimkou. Ostrov leží v Atlantickom oceáne, západne od Kuby a severne od Dominikánskej republiky.

San Salvador Island má subtropické počasie, s teplými a vlhkými letami a suchými zimami. Teploty sa pohybujú od 22 °C v noci po 32 °C počas dňa v lete a od 16 °C v noci po 24 °C počas dňa v zime.

Letné mesiace sú od júna do augusta a sú najteplejšie obdobie roka, s vysokou vlhkosťou. To zvyšuje pocit horúčavy, ale pre plážových turistov je to ideálny čas na slnenie a vodné športy.

Zimné mesiace sú od decembra do februára a sú suchšie a menej vlhké ako letné mesiace. V tomto období sú teploty príjemné a slnko svieti takmer každý deň, takže je to ideálny čas na návštevu San Salvador Islandu.

Väčšina západiek a hurikánov úplne obíde Bahamy, ale v období od júna do novembra môže prísť k tropickým búrkam a menším hurikánom. V otvorenom oceáne sú však vplyvy búrok menej intenzívne a ostrovy môžu zostať relatívne neovplyvnené.

Celkovo je podnebie na San Salvador Islande veľmi príjemné a ideálne pre turistov, ktorí hľadajú slnečné pláže a čistú vodu. Ak sa rozhodnete vydať sa na tento ostrov, nezabudnite si priniesť opaľovací krém a chrániť sa pred slnečným žiarením, ktoré môže byť veľmi intenzívne.


Letenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy patria medzi najobľúbenejšie destinácie miliónov turistov z celého sveta. Táto ostrovná krajina ponúka nádherné pláže, krištáľovo čistú vodu a úchvatnú prírodu. Medzi tieto kúzelné ostrovy patrí aj San Salvador Island.

San Salvador Island, alebo ako ho nazývajú miestni "San Sal", je ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Baham. Tento ostrov má rozlohu päťdesiat štyri štvorcových kilometrov a menej ako tisíc obyvateľov. San Salvador Island je známy predovšetkým svojimi nádhernými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou.

Jednou z najobľúbenejších pláží je French Leave Beach, kde sa môžete len tak slnkočkať alebo si užiť vodné športy ako potápanie, kajaking a windsurfing. Ďalšou nádhernou plážou je Grotto Beach, ktorá je obklopená úchvatnými útesmi. Ak chcete vidieť úplne najkrajšie miesta San Salvador Island, navštívte starobylú ruinu kostola San Salvador, ktorý bol postavený už v roku 1846.

Dobre, ale ak vás láka navštíviť San Salvador Island, ako sa tam dostanete? Najlepšou možnosťou je cestovať letadlom. Môžete si zdarma stiahnuť aplikáciu Skyscanner, ktorá vám umožní vyhľadať letenky z vášho letiska a porovnať rôzne letecké spoločnosti.

Z Bratislavy sa väčšinou letí s minimálne jednou prestupnou zastávkou, avšak v závislosti od sezóny sa môžu ceny lítať pod 900 €. Ako porovnať ceny za letenky s rôznymi dátumami vyhľadávania, to už je na vašej chyteľnosti.

Vyhľadať si let na San Salvador Island sa určite oplatí. Tento ostrov ponúka nádherné prírodné scenérie, úžasne pláže, vynikajúcu kuchyňu a množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Ak ste ešte nevedeli, kam by ste mali nasmerovať vašu ďalšiu dovolenku, určite uvažujte o San Salvador Island – rajské miesto na Zemi.


Dovolenka Bahamy San Salvador Island


Bahamy sú krásne karibské ostrovy, ktoré každý rok pritiahnu tisíce turistov z celého sveta. Jedným z najkrajších ostrovov je San Salvador Island. Tento ostrov ponúka návštevníkom čarovnú kombináciu krásnych pláží, krištáľovo čistých vôd, historických miest a prírodných scenérií.

San Salvador Island sa nachádza v centrálnej časti Bahám a je jedným z najvyhľadávanejších letovísk na ostrovoch. Nachádza sa na juhovýchodnom konci Bahamského reťazca a je domovom pre niekoľko úchvatných pláží a zátok, ktoré sú ideálne miesta na oddych a relaxáciu.

Väčšina turistov sa vyberá na San Salvador Island v lete, keď je počasie najlepšie a voda v oceáne je najteplejšia. Môžete si užiť nekonečné hodiny opaľovania a plážových aktivít ako napríklad plávanie, šnorchlovanie, rybolov, vodné lyžovanie a plachtenie na windsurfe.

San Salvador Island je tiež domovom pre niekoľko historických miest ako napríklad pamätník Krištofa Kolumba, ktorý tu pristál v roku 1492 počas svojej prvej plavby do Nového sveta. Okrem toho, na ostrove sa nachádza múzeum, ktoré vám poskytne detailné informácie o histórii ostrova a jeho kultúre.

Tí, ktorí sa chcú priblížiť k prírode, môžu navštíviť národný park Bonefish Pond, ktorý sa nachádza na juhovýchodnom konci ostrova. Tento národný park je domovom pre množstvo druhov rýb, vtákov a zvierat a je obľúbeným miestom turistov, ktorí sa chcú plaviť na kajakoch alebo požičiavať si lode.

San Salvador Island ponúka návštevníkom množstvo ubytovacích možností, kde si môžete užiť svoju dovolenku. Väčšina hotelov a letovísk sa nachádza na pláži a ponúkajú návštevníkom vysoko kvalitné služby a vybavenie.

San Salvador Island je jedným z najkrajších a najpopulárnejších destinácií na Bahamách. Ak hľadáte krásne miesto na oddych a relaxáciu, San Salvador Island je tým správnym miestom pre vás. Preto neváhajte a vyberte sa sem na svoju ďalšiu dovolenku.


Ubytovanie Bahamy San Salvador Island


San Salvador Island: Rajská destinácia s nezabudnuteľným ubytovaním na Bahamách

Bahamy sú bez pochyby jednou z najkrajších turistických destinácií na svete. Okrem krásnych pláží, tyrkysového mora a úžasných korálových útesov ponúkajú aj bohatú históriu a kultúru. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí aj San Salvador Island, kde môžete nájsť ubytovanie, ktoré spĺňa všetky vaše požiadavky.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, na ostrove nebudete sklamaní. Na San Salvador Island sú k dispozícii viaceré luxusné rezorty, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a sú ideálne pre tých, ktorí si radi doprajú luxus v dokonalej harmónii s tropickou prírodou. Napríklad rezort Club Med Columbus Isle ponúka nekonečné množstvo aktivít, od potápania v krásne prebádanej oblasti až po šnorchlovanie a tenis.

Pre tých, ktorí hľadajú kľud a romantiku, sú k dispozícii menšie hotely, ktoré sa nachádzajú v súkromí a poskytujú úplné súkromie. Hotel Riding Rock ponúka len 10 izieb, každá s vlastným balkónom a výhľadom na more. Hotel má aj prvotriedne potápačské centrum a člnovú základňu, pre tých, ktorí si radi užívajú vodné športy.

Pre rodiny sú k dispozícii aj hotely s all-inclusive ponukou, kde deti majú zaručenú zábavu. Jedným z takýchto hotelov je Viva Wyndham Fortuna Beach. Tento hotel sa nachádza na susednom ostrove, Gransd Bahamas, ale hotel ponúka aj výlet na ostrov San Salvador. Viva Wyndham ponúka rôzne aktivity pre deti, ako aj dospelých, vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a plachtenia.

Samozrejme, nie každý prichádza na Bahamy na dovolenku s ambíciami využiť každú hodinu na aktivitu. Pre tých, ktorí túžia uvoľniť sa, sú k dispozícii bungalovy na pláži alebo menšie hotely s očarujúcou prirodzenou krajinou. Hotel Guanahani Beach Club ponúka všetko, od luxusne zariadenej izby až po krásnu pláž obklopenú palmami, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si tiché chvíle plné pokojnej atmosféry.

Väčšina ubytovacích zariadení na San Salvador Island ponúka široké spektrum potravinárskych možností, od miešaných národností až po tradičné bahamské pokrmy. Hotelové zariadenia majú tiež rôzne bary, kde si môžete vychutnať koktejl po náročnom dni.

San Salvador Island je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v tropickom raji. Bez ohľadu na vaše požiadavky a očakávania tu nájdete to svoje, aby ste si užili nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy San Salvador Island


1. Aké je počasie na San Salvador Island?
Odpoveď: Na San Salvador Island je vlhké tropické podnebie s teplotami okolo 27-30 °C

2. Potrebujem vízum na Bahamy, ak sa chystám na San Salvador Island?
Odpoveď: Áno, väčšina návštevníkov potrebuje vízum na Bahamy, ale to závisí od krajiny, z ktorej pochádzate. Viac informácií o vízach na Bahamy nájdete online.

3. Je San Salvador Island dobré miesto na potápanie?
Odpoveď: Áno, San Salvador Island je populárne miesto pre potápačov kvôli jasnej vode a bohatému podmorskému svetu.

4. Existujú na San Salvador Island turistické atrakcie okrem pláží a potápačských miest?
Odpoveď: Áno, medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí Cat Island Lighthouse, Gerace Research Centre a Watling's Castle.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu San Salvador Island?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu San Salvador Islandu je v období medzi decembrom a májom, keď je suchšie počasie. Mnoho ľudí sa určite vyhne obdobiu jún-august kvôli hurikánovému obdobiu.

6. Kde si môžem prenajať auto na San Salvador Island?
Odpoveď: Existujú niektoré miestne pôžičovne áut na San Salvador Island, ale väčšina turistov si požičiava auto u väčších medzinárodných spoločností.

7. Aké aktivity sa dajú robiť mimo pláží na San Salvador Island?
Odpoveď: Medzi populárne aktivity na San Salvador Island patrí návšteva múzeí, prechádzky po trhoch a návšteva miestnych reštaurácií a barov.

8. Aké jsou ceny za ubytovanie na San Salvador Island?
Odpoveď: Náklady na ubytovanie na San Salvador Island závisí od vašich preferencií, ale môžete očakávať ceny od p 100 do 300 dolárov na noc za hotelový pokoj. Airbnb môže byť výhodnejšou alternatívou.

9. Ak sa chcem dostať na San Salvador Island z iného ostrova Baham, ako by som to mal spraviť?
Odpoveď: Možností je niekoľko, závisí od miesta z ktorého cestujete, no častou možnosťou je let lietadlom alebo trajektom.

10. Je San Salvador Island bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Áno, San Salvador Island je považovaný za bezpečné miesto na návštevu, ale ako všade treba dodržovať základné zásady zdravého rozumu pri cestovaní.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky