Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené arabské emiráty Palm Jumeirah

Dovolenka Spojené arabské emiráty Palm Jumeirah


Spojené arabské emiráty patrí medzi najbohatšie krajiny sveta a zároveň patria medzi najobľúbenejšie exotické destinácie pre turistov. V súčasnej dobe je jednou z najvyhľadávanejších lokalít v Dubaji, nádherný ostrov Palm Jumeirah.

Palm Jumeirah je umelý ostrov v tvaru palmy nachádzajúci sa na severovýchode Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Bola dokončená v roku 2008 a vo svojom tvare postupne síce iba pripomína palmy, no pre turistov predstavuje turistické centrum budúcnosti.

Palm Jumeirah je vybudovaná z reštaurácií, slávnych hotela s plážami, obchodné a obytné ​​komunity a parkov a atrakcií s vynikajúcimi plážami a ​​turistickými centrami. Každý z týchto miest má svoje unikátne zvláštnosti, ktoré si môžete užiť počas vášho pobytu na Palm Jumeirah.

Jedným z najkrajších hotelov na Palm Jumeirah je hotel Atlantis, The Palm. Nachádza sa na úpätí Palm Jumeirah a ponúka nádhernú pláž s pieskom, akvárium s delfínmi a zvonku je ozdobený nádhernou Atlantskou fontánou. Ubytovanie v tomto luxusnom hoteli sa pohybuje od 700 Eur za noc.

Okrem toho môžete využiť výhody vodnej nádrže liečivých liečebných planín a masážnych miest v rôznych plavbách lodou. Palm Jumeirah ponúka cestovateľom luxusné a ekologické zážitky, napríklad pomocou špeciálnej plavby loďou, ktorá vám umožní vidieť morskú faunu od blízka a užívať si výhľad na zaujímavé miesta v Dubaji. Okrem toho sa tu nachádza množstvo obchodných centier, kde si môžete kúpiť šperky, oblečenie a luxusné produkty či suveníry.

Medzi výrazné turistické atrakcie, ktoré si ale každý návštevník Palm Jumeirah môže užiť, však patrí aj návšteva miesta, kde budete mať z úrovne bezplatných výhľadov na celú Palm Jumeirah vrátane nádherných hotelov a webových stránok. Vychutnať si môžete aj jazdu na Ferris kolesach a mnoho ďalších aktivít, ktoré si môžete užívať na Palm Jumeirah.

Pri návšteve Palm Jumeirah vás určite zaujmú aj exotické pláže, kde si môžete vychutnať svieži vzduch a využiť ich zázračného účinku pre vaše zdravie a pokožku. Celkovo Spojené arabské emiráty a Palm Jumeirah sú skvelou voľbou na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú prvotriedny zážitok v nezvyčajnom prostredí. Stačí si zvoliť kvalitné ubytovanie a výlety a užiť si to najlepšie, čo táto nádherná krajina ponúka.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Palm Jumeirah


Spojené arabské emiráty Predstavujú turisticky atraktívne miesto. Jedným z najvyhľadávanejších miest pre turistov z celého sveta je ostrov Palm Jumeirah. Tento únava tvaru palmy sa nachádza v Dubaji a ponúka množstvo špičkových hotelov a luxusných apartmánov.

Ak hľadáte niečo skutočne špeciálne, môžete si napríklad zarezervovať ubytovanie v hoteli Atlantis, The Palm. Tento ohromujúci hotel sa nachádza na západnom konci ostrova a ponúka luxusné izby a apartmány s výhľadom na Arabské more. Hotel má tiež súkromnú pláž, aquapark a rôzne reštaurácie s miestnym a medzinárodným menu.

Ďalšou možnosťou ubytovania na Palm Jumeirah je hotel Jumeirah Zabeel Saray. Tento hotel sa nachádza v blízkosti najväčšieho nákupného centra v Dubaji, Mall of the Emirates. Hotel ponúka izby a apartmány s výhľadom na more alebo na Palm Jumeirah. Okrem toho má hotel Jumeirah Zabeel Saray aj spa, súkromnú pláž a bazény.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a nezávislosť, sú taktiež dostupné apartmány na prenájom na Palm Jumeirah. Môžete si napríklad vybrať z apartmánov Andaz Dubai The Palm, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Apartmány majú vlastný bazén, reštauráciu a terasu s výhľadom na more.

Palm Jumeirah ponúka aj iné hotely a apartmány, ktoré si môžete vybrať podľa vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na tom, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo skromnejšie možnosti, ostrov Palm Jumeirah v Spojených arabských emirátoch má niečo pre každého.

Návšteva Palm Jumeirah v Spojených arabských emirátoch bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Vyberte si svoje ideálne ubytovanie a užívajte si krásy tejto exotické destinácie.


Letenka Spojené arabské emiráty Palm Jumeirah


Spojené arabské emiráty sú synonymom pre luxus, exkluzivitu a neskutočné architektonické skvosty. Jedným z nich je aj Palm Jumeirah, ktorý je najväčším umelo vytvoreným ostrovom na svete. Tento ostrov v tvare palmy, ktorý vyrástol z Perského zálivu, ponúka zázemie pre rezidenčné a komerčné projekty, no takisto sa na ňom nachádzajú aj hotely a rekreačné centrá.

Aby ste sa mohli potešiť krásou Palm Jumeirah, získajte si letenku do Spojených arabských emirátov a zažite jeden z najfascinujúcejších zážitkov svojho života. Cesta do Dubaja je príjemná a rýchla, nakoľko sa jedná o jeden z najobľúbenejších letisk v Ázii, ktorého kapacita je obrovská a uspokojí aj náročných cestovateľov.

Pri prílete do Dubaja vás zaujme neskutočná panoráma, ktorá sa vám naskytne z lietadla. Nebudete vedieť, kde sa prv najväčší mrakodrap nachádza, pretože ich je tu toľko. No a keďže Dubaj dýchne architektúrou a extravagantnosťou, nečudujte sa, že prvým miestom, kde sa vám zjavia elegance spojené s grandióznosťou, bude práve Palm Jumeirah.

Pri prechádzke po Palm Jumeirah môžete obdivovať krásne hotely, ktoré sú umiestnené priamo na pobreží. Najznámejšie z nich sú hotelové komplexy Atlantis the Palm a Jumeirah Zabeel Saray, ktoré poskytujú neopakovateľné estetické zážitky a ponúkajú ubytovanie v luxusných apartmánoch a izbách s výhľadom na nekonečný oceán.

Jednou z najväčších atrakcií na Palm Jumeirah je Aqua venture Water Park, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky z tohto tropického rája. Tento vodný park sa nachádza v hotelovom komplexe Atlantis the Palm, a môžete tu stráviť celé dni, pretože ponúka množstvo tobogánov, atrakcií, bazénov a aligátorov.

Palm Jumeirah ponúka svojím návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Okrem prechádzok po nádhernom pobreží môžete vyskúšať vodné športy, ako sú napríklad wakeboarding alebo paddleboarding. No a keď sa unavíte z všetkých tých aktivít, môžete si urobiť relaxačný masážny pobyt v jednom z luxusných spa centier.

Spojené arabské emiráty, a hlavne Palm Jumeirah, sú skutočnými zdrojmi prekrásnych prírodných scenérií, ktoré by mohli byť obdivované naživo. Preto využite túto možnosť a získajte si letenky do Spojených arabských emirátov, aby ste mohli získať skutočné zážitky, ktoré sa nikdy nepodarí zopakovať. Krása a luxus spojené s prvotriednym vybavením a službami vám zaručia nezabudnuteľný zážitok z Palm Jumeirah.


Počasie Spojené arabské emiráty Palm Jumeirah


Spojené arabské emiráty sú známe svojím horúcim a suchým počasím, ktoré sa v letných mesiacoch vystupňuje na veľmi vysoké teploty. Palm Jumeirah, ktoré je umelou ostrovovou súčasťou Dubaja, nie je výnimkou.

Palm Jumeirah leží pri pobreží Perzského zálivu a v lete sa tam teploty často vyšplhajú na 40°C alebo viac. V auguste a v septembri môžu byť dni extrémne horúce a vzduch môže byť taký vlhký, že sa môže stať ťažkým dýchať.

Zimné mesiace sú miernejšie a zábavné aktivity na pláži sú oveľa príjemnejšie. Teploty v zime sa pohybujú okolo 25°C a noci sa môžu stať chladnejšími, ale všeobecne sú iba jemne teplejšie ako dni v lete na severe.

Vietor z Perzského zálivu, známy ako shamal, prichádza na Palm Jumeirah najmä v lete. Tento silný vietor môže náhle zmeniť počasie a priniesť so sebou veľa prachu a piesku, ktoré môžu obmedziť videnie a dýchanie.

Ak cestujete do Spojených arabských emirátov a chystáte sa navštíviť Palm Jumeirah, odporúčame obliecť sa ľahko a nosiť ochranu hlavy pred slnkom. To isté platí aj pre návštevu pláže, kde by ste mali mať pri sebe dostatok vody a opaľovacieho krému. Pri cestovaní do Palm Jumeirah je tiež dôležité pamätať na vlhkú sezónu, ktorá sa vyskytuje od júna do septembra.

Napriek horúčavám a prípadným zmenám počasia, Spojené arabské emiráty a Palm Jumeirah sú stále skvelými miestami na návštevu a relaxáciu. S adekvátnym oblečením a ochranou pred slnkom môžete užiť všetky aktivít, ktoré táto oblasť ponúka, bez obáv o počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Palm Jumeirah


Ďakujem za Tvoju žiadosť! Tu sú najčastejšie otázky a odpovede o Spojených arabských emirátoch, konkrétne o Palm Jumeirah.

1) Čo je to Palm Jumeirah?
Palm Jumeirah je umelecký, vedecký, kulturný a turistický projekt aj polostrov v Dubaji, v Spojených arabských emirátoch. Ide o jednu z najväčších umeleckých a inovatívnych krajín na svete.

2) Koľko stojí pobyt na Palm Jumeirah?
Ceny sa líšia v závislosti od typu ubytovania, ktorý si vyberiete, a to od luxusných hotelov po apartmány. Cena na Palm Jumeirah sa pohybuje od 100 dolárov (cca 90 eur) do niekoľkých stoviek dolárov za noc.

3) Ako sa dá dopraviť na Palm Jumeirah?
Na Palm Jumeirah sa dá dostať autom, taxíkom, autobusom, alebo loďou. Existuje aj doprava, ktorú poskytuje samotný resort.

4) Aké aktivity sú k dispozícii na Palm Jumeirah?
Na Palm Jumeirah je k dispozícii celý rad aktivít, ako sú napríklad plážové aktivity, vodné športy, golfové ihriská, elegantné ​​obchody a luxusné reštaurácie.

5) Aké sú najlepšie hotely na Palm Jumeirah?
Medzi najlepšie hotely na Palm Jumeirah patria Burj Al Arab, Atlantis The Palm, Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah a Kempinski Hotel & Residences Palm Jumeirah.

Dúfam, že som Ti pomohla s Tvojou otázkou. Ak máš akékoľvek ďalšie otázky, neváhaj sa mi ozvať.


Najomfázejnejšia online selekcia leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Zabezpečenie najnižšej ceny

Lacné letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do mágických miest, nech už vás zaujímajú ich krása alebo exotika.

Vyhľadať letenky